Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #2716, Plaba zaslaná na chybný účet

Plaba zaslaná na chybný účet, Platba

26.4.2016 Platba

Dobrý den, dnes 26.4.2016 odešla omylem na Váš účet platba 1198,-. Jak mám postupovat, abych peníze dostala zpět. Děkuji za odpověď. S pozdravem Mgr.Irina Kerhartová

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Kontaktujte neprodleně svou banku a žádejte storno platby (optimálně do 10:00) - platba zadaná dnes ráno ještě banku neopustila a je tudíž možné ji stornovat. Pokud toto nestihnete a platba bude odeslána, vyčkejte 4 pracovní dny - třeba chybně zadaný cílový účet neexistuje a platba se sama vrátí zpět. Pokud účet existuje, bude třeba kontaktovat svou banku, která vyzve protistranu k navrácení peněz. Pokud protistrana peníze nevrátí, budete ji muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se.