Jak zřídit kontokorent a co je potřeba vědět?

20.5.2016 Běžný účet

Dobrý den, chtěl bych se jen dotázat, jak a co je potřeba, kdybych si chtěl zřídit kontokorent, povolení účtu do mínusu. Děkuji za informaci. S pozdravem Podhora Dominik

Dobrý den,

je třeba doložit potvrzení o příjmu, aby banka věděla, že budete mít z čeho případný dluh splácet. Nicméně osobně kontokorent nedoporučuji - úroky jsou extrémně vysoké, není výjimkou i 20% a více. Zkuste naopak dočasně omezit výdaje a vytvořit si na účtu rezervu tak, abyste kontokorent nikdy nepotřeboval. Na účtu byste měl mít kdykoliv k dispozici 6ti násobek Vašich průměrných měsíčních výdajů - jako rezervu, kdyby se cokoliv stalo.