Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #2856, Výměna poškozené zahraniční bankovky

Výměna poškozené zahraniční bankovky, Banka

21.6.2016 Banka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda nevíte, kde by se dala vyměnit/vložit na účet cizí měna, která je na 2 kusy nebo není v celku. Předem děkuji za odpověd

Dobrý den,

v případě českých korun je to jednoduché - standardně poškozené bankovky Vám vymění každý banka (povinně a zdarma), nestandardně poškozené bankovky jen centrální banka (ČNB).

Cizí měny jsou komplikovanější - poškozené bankovky totiž je povinen vyměnit jen jejich emitent, tedy zahraniční centrální banka. Např. poškozený dolar Vám vymění v USA, rubl v Rusku (cesta se obvykle nevyplatí). Za nemalou úplatu jsou občas ochotny tuto směnu udělat i vybrané tuzemské banky - záleží na měně a velikosti poškození bankovky. Zkuste ČS, KB nebo ČSOB a doporučuji akceptovat jakýkoliv poplatek (třeba i 50%). Jinou možnosti totiž pravděpodobně nemáte.