Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #2868, Banka podvodem otevřela účet

Banka podvodem otevřela účet, Podvod

28.6.2016 Podvod

Dobrý den, s přítelem řešíme hypotéku a nedávno jsme navštívili jednu banku, po asi hodině povídání s paní si okopírovala naše občanky a řekla nám že k půjčce samozřejmě musíme mít účet. Nic jsme jí neslíbili, řekli jsme že si to rozmyslíme, pouze měla naše kopie OP. Po asi 2 týdnech ticha přišla příteli domů obálka s pinem a později s platební kartou. Žádnou smlouvu k účtu jsme jí nepodepsali, půjčku si u nich nebereme a o účet nemáme zájem. Co s tím dělat? A jak je vůbec možné že Vám banka vystaví účet bez Vašeho vědomí? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

toto musí být pochybení konkrétního pracovníka banky, který by tento podvod mohl provést snad jen s motivací provizí za otevřené účty. Všechny banky dnes mají ochranné mechanismy a jejich pracovníci mají při sjednání produktů povinnost podávat náležité vysvětlení. Doporučuji ihned podat bance stížnost a pokud nebude uspokojivě řešena obratem, pak kopii adresovat ČNB coby dohledovému orgánu nad bankovním trhem. Tato praktika je skutečně na úrovni podomních prodejců/tzv. šmejdů, které je třeba ze společnosti zcela vytěsnit.

Banka si dělá kopii OP, ale až při podpisu smlouvy, předem nikdy (nemá proč). Doporučuji do budoucna nikdy nedávat OP z ruky předem. A u této banky si již nikdy nic nesjednávat - po hypotéce se podívejte raději jinde. Dobré banky dnes nabízejí běžný účet zcela zdarma a bez podmínek. Nemají tedy potřebu Vám něco sjednávat "násilím". Pro hypotéku lze doporučit Fio banku či Wüstenrot hypotéční banku. Kompletní přehled hypoték zde. Případně článek o hypotékách z června zde. Na rady od závislých finančních poradců či pobočkových pracovníků bank doporučuji zapomenout - ti sledují jen svůj zájem (provize z prodeje), tudíž Vám z logiky věci nemohou nikdy poradit dobře. Vždy porovnávejte, počítejte, nebo se poraďte u nazávislého poradce.