Poplatek za PIN, Podvod

16.8.2016 Podvod

Dobrý den. přes známého jsem si založila offshore účet u Reliance Bank, k účtu mám přístup, jenže při připsání peněz na účet po mně banka chce 950 euro za pin. Přes Western Union, což mi přislo podezřelé. At pátrám jak pátrám, nic dobrého nenacházím. Myslíte že se jedná o podvod ? děkuji Novotná

Dobrý den,

ano, toto je podvod s cílem vylákat z Vás peníze. Jsou různé scénáře - např.: někdo Vám slíbí přes email dědictví, odměnu za pomoc s nějakou transakcí, atd., a pak z Vás tahá peníze na bankovní poplatky, notáře, cla. Falešné založení účtu u falešné banky je jednou z variant. Doporučuji ihned přerušit veškerou komunikaci s podvodníky. Jinak z Vás budou neustále tahat peníze - po 950 EUR za PIN by následovala další částka za něco jiného - bavili by se s Vámi tak dlouho, dokud byste jim posílala peníze.

Western Union je anonymní a extrémně drahý způsob plateb v hotovosti (provize v řádu i desítek %).