Jak se vyhnout placení dluhů po rozvodu a insolvenci partnera?

Dobrý den, s manželem nežiji téměř 3 roky/ nyní jsme v rozvodu/. Bohužel jsem mu před 2 lety podepsala úvěr jako spolužadatel. Nyní přestal platit a pro velké dluhy vyhlásil insolvenci. Banka nyní požaduje vyplacení zbylé částky po mě. Mohli by jste mi prosím poradit, co v této situaci dělat? Děkuji. Nikol.

Dobrý den,

bohužel Vám nezbývá nic jiného, než to za něj zaplatit, jinak i na Vás bude uvalena exekuce. Spolužadatelství, ručitelství, atd. se nepodepisuje nikdy nikomu, ani svým dětem. Buď na úvěr dotyčný má dostatečnou bonitu a nebo nemá. Pokud nemá a banka vyžadujete spolužadatele nebo ručitele, měl by si spolužadatel/ručitel být vědom toho, že dotyčný to pravděpodobně nebude schopen splácet, a tudíž to za něj bude muset doplatit (jinak by banka spolužadatele/ručitele nepožadovala).