Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #304, Možnosti proplacení šeku z ciziny

Možnosti proplacení šeku z ciziny, Banka

23.7.2012 Banka

Dobrý den, z ciziny jsem obdržel šek k proplacení, ale banka kterou mám proplácení šeků nezprostředkovává a v bankách kde jsem byl mi řekli že je nutné u nich mít založený účet. Jaké jsou v ČR možnosti proplacení šeku na účet bez nutnosti mít u té banky založený účet. Nebo existují směnárny kde tuto službu poskytují? Děkuji za odpověď V. Fibiger

Dobrý den,

co zkusit třeba Komerční banku, která výslovně nabízí proplacení šeku hotově až do výše 10k USD? (do 20k USD pak na účet)

Dále možno vyzkoušet Českou spořitelnu, ČSOB, GE Money bank, LBBW Bank, Oberbank. Raiffeisenbank, Unicredit či Volksbank, kde je průměrně poplatek 2% za proplacení v hotovosti a 1% na účet pro vlastní klienty, přičemž banky si vymiňují možnost odmítnout cizího klienta.