Jak se zbavit zesplatněného úvěru od Ge Money a získat čistý štít pro budoucí hypotéku?

Zdravím, v minulosti jsem se dostala do finančních problémů a musela jít do oddlužení, které mám již 1 rok úspěšně za sebou a od té doby sekám latinu, vše platím včas, můj problém spočívá v tom, že v případě plnění oddlužení jsem Ge Money bank nesplatila v oddlužení celých 100%, z 8 tis. bylo splaceno jen 4800,-. Jelikož v budoucnu plánuji hypotéku na bydlení, nechala jsem si vystavit výpisy z registrů a všechny jsou ok krom Cbcb, kde mám zesplatněný úvěr od Ge Money a ukončený s poznámkou - odpis pohledávky. Na internetu jsem se dočetla, že takovéto statusy s odpisem se z Cbcb vůbec nemažou a to ani po těch 4 letech, ale já bych byla ráda smazaná, protože mě 5 let v oddlužení opravdu poučilo. Zajímá mě tedy, co mohu pro sebe a svůj čistý štít udělat více? Doplatit Ge Money tu zbývající část, která nebyla splněna v oddlužení, což ráda udělám a pak se jen modlit, aby mě pak po těch 4 letech vymazali nebo je to vše zbytečné a budu tam už do smrti? Děkuji moc za vaši odpověď. Lucie

Dobrý den,

na toto bohužel není snadná rada. Standardně se záznamy v registrech po 4-5 letech mažou, nebo k nim banky nepřihlížejí. V budoucnu tedy bude záležet na tom, u které banky si budete žádat o hypotéku (každá banka je jinak přísná). Osobně bych pro klid duše tak jako tak dluh MONETA Money Bank doplatil (zvlášť když se jedná jen o 3 200 Kč) a pak doufal.