Ručení v rodině, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem v hrozné situaci, ručím neteři na nemovitost, kterou přestala splacet. Já žadné závazky nemám, ale kvuli ni mám exekuci, mám šanci někde dostat uvěr? Přijem mám pravidelný a dostačujicí DĚKUJI ZA ODPOVĚD

Dobrý den,

pokud Vaše neteř přestala splácet, banka musela oslovit Vás, abyste její závazky převzala. Tehdy bylo možné buď pokračovat splácet nebo (zesplatnila-li banka úvěr) úvěr doplatit tím, že byste si vzala půjčku pro sebe. V exekuci je už bohužel pozdě, to Vám nikdo nepůjčí min. následujících 4-5 let.

Důrazně doporučuji nikdy nikomu za nic neručit. Ani vlastním dětem. Téměř vždy to přivede ručitele do problémů a ještě to ničí vztahy.