Jak dlouho trvá převod peněz ze zrušeného účtu v RB na účet v jiné bance? Zjistěte si lhůtu!

22.11.2016 Běžný účet

Dobrý den, chci se Vás zeptat. Jak dlouhá je lhůta pro převod peněz ze zrušeného účtu v RB na účet v jiné bance? Děkují za odpověď. Pauser

Dobrý den,

výpovědní lhůta pro zrušení účtu činí obvykle 1 měsíc (aby se stihly s rezervou zprocesovat případné nezaúčtované platby kartou). Po uplynutí této lhůty lze zůstatek na účtu vyplatit hotově nebo ho poslat jako platbu na jiný účet (to trvá max. 2 pracovní dny). Nicméně během výpovědní lhůty můžete nadále se svými penězi plně nakládat, takže si je i sám převézt na svůj jiný účet - není tedy třeba čekat na samotné zrušení účtu/uplynutí výpovědní lhůty (na rušeném účtu stačí nechat ležet povinný minimální zůstatek 500 Kč).