V místě trvalého bydliště, Exekuce a insolvence

Dobrý den, včera ráno se u našich dveří zastavil exekutor, z důvodu nezaplacene půjčky. Jednalo se o micro půjčku 2 000,- z rijna. Já jakožto dlužník jsem byl v praci, a exekutor zastihl doma pouze prarodiče, ten řekl, že pokud dluh nezaplatí za mě, začne nám oblepovat barák a tak mu babička dala částku 12 000,-. Je toto legální postup při vymáhání pohledávky, když já jakožto zletilý člověk jsem v práci a exekutor si může říct o uhrazení částky od prarodičů ? Navíc může doma něco zabavit pokud mi doma vůbec nic nepatří ? Divím se že se takovato pohledávka neřeší strhnutim částky z účtu

Dobrý den,

předpokládám, že Vám nejprve přišla výzva k zaplacení dluhu od poskytovatele mikro-půjčky a následně od exekutora. Teprve pokud na tyto výzvy dlužník nereaguje, dochází k samotné exekuci. Má-li dlužník na účtu dostatek peněz, strhávají se peníze z účtu. Pokud na účtu dostatek peněz není, dochází k exekuci movitých věcí v místě trvalého bydliště dlužníka. Zde nastává velmi nepříjemná situace pro spolubydlící dlužníka, neboť exekutor nemá šanci poznat, co patří ve společné domácnosti dlužníkovi a co ostatním. Zabavuje tak vše a spolubydlící dlužníka se následně musejí domáhat svých věcí zpět vylučovací žalobou.