Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #3402, Potvrzení o provedení platby

Peníze na účet nepřišly - Co se stalo s platbou za prodané boty?

27.2.2017 Podvod

Dobrý den, vypůjčil jsem si účet mojí matky na prodání bot. Muž, kterému jsem měl boty prodat, mi poslal potvrzení o tom, že mi poslal peníze na účet (matky účet) a já mu měl odeslat boty poštou, ale už čekám asi 5 dní a peníze mi zatím nepřišly (jednalo se o částku 11 000 Kč). Můžete mě prosím kontaktovat na email, poslal bych vám potvrzení, které mi poslal, zde se nedají přiložit fotky. Potřeboval bych vědět, co je s penězi a jestli je vůbec poslal (peníze posílal z mKonta). Děkuji za pomoc Kamil Liska.

Dobrý den,

tuzemský platební styk trvá max. 2 pracovní dny. Pokud peníze v této lhůtě nedorazí, nebyly poslány. Potvrzení o platbě zvládne vytvořit i žák druhého stupně ZŠ. Navíc je možné platbu odeslat, vytisknout si potvrzení o platbě a následně platbu ještě ten den stornovat - přesně takto to dělá nemálo podvodníků nakupujících na internetu a spoléhajících na důvěřivost prodávajících. Dokud nebudete mít peníze na účtu, nic neposílejte.