Banky.cz Bankovní poradna zdarma #487, Dotaz v bankovní poradně

Jaký účet v EUR doporučit pro cestování a volné finanční prostředky?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký účet (u které banky) byste mi doporučil, při těchto podmínkách: - EUR účet (je výhodné nechávat volné finanční prostředky v EUR měně nebo je lepší je směnit na CZK?) - účet by byl využíván minimálně (pouze jako "železná záchrana" při cestě do zahraničí) - VISA karta - výhodné úročení (nějaká obdoba spořícího účtu v EUR). Děkuji...

Dobrý den,

z dlouhodobého hlediska je peníze vhodnější držet v CZK, neboť se předpokládá posilování koruny vůči EUR. Při občasných cestách do zahraničí bych tedy doporučil vybírat peníze kartou z CZK účtu, kdy se každá transakce přepočte aktuálním denním kurzem.

Kurzy má ke kartě nejvýhodnější Axa Bank, běžný účet bych bral od mBank/FIO Banky/ZUNO a dalších, spořicí účet v CZK bez výpovědní lhůty s dobrým úrokem: MPU, ZUNO, Axa, Equabank, Airbank a další.