Banky.cz Bankovní poradna zdarma #496, Dotaz v bankovní poradně

Nebankovní instituce Mony Servis Corporation.a.s.v. zneužívá poplatek za zpracování smlouvy o úvěru?

Mám dotaz. Je možné aby společnost Mony Servis Coroporation.a.s.v zastoupení VENTER Klapkova 185/56 Praha 8 Kobylysy., měla nárok jako nebankovní instituce vybírat poplatek předem (4000 Kč) za zpracování smlouvy o úvěru aniž by jej vyřídila .Lživě informuje zákazníky o platbě.Například mě na prvotní infolince bylo zděleno ale i finančním konzultantem p. Bartákem, že do dvou dnů my bude vyplacen úvěr, ještě mi oznámil,že mi přijde dopis aby bylo jasné,že se na uvedené adrese přebírám korespondenci a skutečně zdržuji.Doporučuji navštívit webové stránky:úvěrové podvody a hromadné žaloby. Mimo jiné zahájit správní řízení o odebrání licence.Děkuji za odpověď Kopecký Znojmo

Dobrý den,

99% nebankovních společností nabízejících úvěry nejedná pro-klientsky a pohybují se na tenké hranici mezi "obchodním zákoníkem ještě dovoleno" a "podvodem. Z tohoto důvodu rozhodně nedoporučuji od nebankovních institucí brát jakýkoliv úvěr. Toto sdělení je lidem opakováno dnes a denně ze všech stran a přesto se stále najdou jedinci (a není jich málo), kteří k nebankovní instituci pro úvěr zamíří.

Soudit se můžete a možná i s hromadnou žalobou vyhrajete, ale průměrná délka soudu v ČR trvá 7 let a potenciální zisk tedy nebude adekvátní vynaloženému úsilí. Doporučuji se nebankovní institucím vyhýbat a tuto osvětu šířit i mezi své známé. Na trhu máme přes 30 solidních bank, záložen a stavebních spořitelen, které Vám rádi půjčí za lepších podmínek, shledají-li Vás dostatečně solventním. Pokud Vám úvěr není poskytnut bankou, je to pro Vaše dobro a cesta nebankovní společnosti je cestou do pekel.