Banky.cz Bankovní poradna zdarma #524, Dotaz v bankovní poradně

Jak vyzvednout peníze poslané ze zahraničí bez 10ti místného kódu Western Union?

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat,když mi přítel posílal peníze ze svého účtu z Německa,ale zadával tam pouze mou adresu trvalého bydliště,tak kde si mohu ty peníze vyzvednout? poslal mi pouze nějaký 5ti místný kod s čísly a písmeny,ale řekl mi,že si je mám vyzvednout na western union,což si myslím,že nejde,protože western union používá 10ti místný kod. Děkuji za odpověď

Dobrý večer,

mimo Western union existuje ještě nespočet dalších méně známých hotovostních platebních systémů, takže se bez nápovědy od přítele neobejdete.

Jinak doporučuji si založit bezplatný běžný účet např. u FIO Banky a nechat si peníze posílat elektronicky - bude to vždy výrazně levnější než přes prostředníky typu Western union.