Banky.cz Bankovní poradna zdarma #612, Dotaz v bankovní poradně

Problém s převodem peněz z banky Centralkredit Almaty? Zjistěte, co dělat!

DOBRY DEN.PROSIM O RADU.Z BANKY CENTRALKREDIT ALMATA KAZACHSTAN MI ZASLALI PENIZE ZPUSOBEM ,, KONTAKT,, PREZ MOSKVU NA JMENO DO POBOCKY CESKE SPORITELNY V KARVINE SLOVENSKA UL.33a \2868 733 01 SC. 24.12.2012 DO DNESNIHO DNE VSAK NEJSEM SCHOPEN PENIZE OBDRZET.ODPOVED V CESKE SPORITELNE ZNI MY NIC NEVIME A NEMAME. MUZETE MI PROSIM PORADIT CO DELAT ALMATA TVRDI,ZE PENIZE DO KARVINE ODESLI.DEKUJI F.G. cslo mobil ´xxx

Dobrý den,

pokud peníze na svém účtu nevidíte, tak skutečně nepřišly - tuzemské banky Vám je rozhodně nezadržují a problém je třeba řešit s protistranou - v tomto případě Vaší zahraniční bankou.

Spíš bych se zeptal na důvod, proč by Vám někdo z Kazachstánu posílal peníze, neboť takto podobně vyznívá dlouhá řada případů, kdy se jedná o klasický internetový podvod, kdy Vám někdo v zahraničí nesmyslně slíbí provizi, odměnu či prosté hotové peníze (položte si otázku, proč by oslovoval zrovna Vás) a z Vás už pak tahá je "drobné" na různé nutné výdaje a poplatky za transfer. Slíbené peníze Vám samozřejmě nikdy nepošle a vše co jste mu poslal Vy již taky nikdy neuvidíte.