Banky.cz Bankovní poradna zdarma #615, Dotaz v bankovní poradně

Banka vám poslala peníze na nesprávný účet - jak dlouho trvá vyřízení reklamace a máte nárok na náhradu škody?

Dobrý den, před rokem jsem nakoupil roční státní dluhopisy, který měl splatnost 11.11.2012. Když mě do měsíce po tomto termínu žádný peníze nepřišly, zašel jsem do CSOB banky přes kterou jsem dluhopisy nakoupil. Tam zjistily, že peníze poslaly na jiný účet. Ve smlouvách byl správný účet (na ten peníze nepřišly) Prostě se někdo v bance uklepl, když to zadával do systému. S penězi jsem před vánoci počítal, a proto jsem padl na účtu do debetu (povoleného). Za jak dlouho je banka povinna reklamaci vyřídit? Mám nárok na náhradu škody (debetního úroku)? Miroslav Kotšmíd

Dobrý den,

to si ČSOB zadělala na docela solidní problém, kde je ze 100% chyba na straně banky (vymáhat peníze z účtu na který byly chybně zaslané není vůbec snadné).

Požadujte okamžité (v řádech dnů) vyplacení peněz + plnou náhradu za způsobené škody.