Banky.cz Bankovní poradna zdarma #721, Dotaz v bankovní poradně

Musím platit úrok za nepoužitou kreditní kartu CITY BANK?

Dobrý den Před časem jsem potřeboval rychle peníze a tak jsem požádal o kreditní kartu CITY BANK. Protože mně nebyla vyřízena dostatečně rychle, sehnal jsem peníze jinak a kartu jsem převzal jenom jako pojistku pro příští potřebu. Neaktivoval jsem ji. Avšak údajně budu muset platit předpokládanou částku z původního objemu čerpání karty jako úrok, i když jsem peníze nevybral, kartu neaktivoval. Je to pravda?

Dobrý den,

nikoliv, někdo na Vás jen zkouší špinavé triky.

U kreditní karty platíte max. poplatek za vydání karty (jednorázově obvykle 100-300Kč, ale někdy taky nic) či měsíčně za její vedení (průměrně 50Kč, ale taktéž někdy nic). V případě čerpání úvěru platíte pouze úrok za období následující po bezúročném období (až 55 dní od čerpání úvěru, průměrně 20%).

Tipuji, že těmito nefér fintami se Vás snaží donutit k používání karty proti Vaší vůli (pravděpodobně člověk, co Vám kartu vystavil a který za Vás dostane provizi, když kartu začnete používat). Doporučuji buď nechat plavat, nebo lépe rovnou dotyčného zažalovat pro pokus o podvod (dokud tuto zprostředkovatelskou žumpu nikdo nezažaluje, bude to zkoušet na další lidi dál).

Zajímavé je, že k těmto praktikám za hranicí zákona přistupují nejčastěji právě zprostředkovatelé kreditních karet Citibank.