Banky.cz Bankovní poradna zdarma #736, Dotaz v bankovní poradně

Banka mi zablokovala účet kvůli chybě ve vyplacení prostředků - je to správné jednání?

Dobrý den,mám takový problém.Mám uzavřenou smlouvu o investicích s firmou X,KTEROU JSEM PŘEDAL BANCE,ABY MI BYLO POVOLENO S PENĚZI MANIPULOVAT.PROSTŘEDKY MI NA ÚČET V POŘÁDKU BYLY PŘIPSÁNY A TÝDEN JSEM S NIMI PLNIL DOHODU DLE SMLOUVY.OVŠEM PO TÝDNU PŘIŠLA DO BANKY PROTISTRANA A SDĚLILI,ŽE MI PROSTŘEDKY POSLALI OMYLEM.BANKA MI ÚČET ZABLOKOVALA S TÍM AT SE SPOLU DOHODNEME.JE TAKOVÉ JEDNÁNÍ V POŘÁDKU??DĚKUJI ZA ODPOVĚD

Dobrý den,

jednání ze strany banky je v pořádku - obecně: pokud kdokoliv kdo Vám na účet poslal peníze prohlásí, že peníze poslal omylem, je Vaší povinností peníze vrátit (v případě sporu rozhoduje soud a banka může do doby vyřešení sporu sporné peníze zablokovat).

Ze strany firmy X je to samozřejmě vysoce neseriózní jednání na hranici podvodu.