Banky.cz Bankovní poradna zdarma #778, Dotaz v bankovní poradně

Jakou banku doporučujeme pro převod uspořené částky z účtu u AXA Bank?

Dobrý den.Měl jsem spořící účet u AXA Bank.Obdržel jsem dopis se sdělením,že k 30.9.2013 končí činnost na území ČR. Chci převést uspořenou částku na jinou banku. Kterou by jste mi doporučlili? Děkuji.

Dobrý den,

za banky doporučuji Equa bank či Air Bank (oboje 1,8%, bez podmínek), za družstevní záložny např. Moravský peněžní ústav (1,9%, nutné stát se členem). Všechny tři instituce drží nadprůměrně vysoký úrok trvale.