Banky.cz Bankovní poradna zdarma #783, Dotaz v bankovní poradně

Je možné platit dědickou daň předem před vyplacením finančního fondu?

Dobrý den,potřeboval bych poradit.Mám zdědit finanční fond z Anglie a než bude vyplacen,mám zaplatit dědickou daň.Tak mě zajímá,jestli je to vůbec možné platit daň předem,než by mi byl fond vyplacen. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

a nejedná se náhodou o podvod s cílem vymámit z Vás peníze a pak zmizet?

Je to příběh jako psaný přes kopírák, náhodná šance na rychlé zbohatnutí, spousta slibů, mailů o sladké budoucnosti a nakonec požadavek na zaplacení drobného poplatku pro zdárné dokončení transakce (imaginární důvody jsou různé, daně, bankovní poplatky, provize, atd.). Po zaplacení tohoto poplatku protistrana mizí a okradený končí bez šance na jakékoliv navrácení svých peněz.