Banky.cz Bankovní poradna zdarma #786, Dotaz v bankovní poradně

Proč mi banka vrátí splátku hypotéky? Co mám dělat, když jsem v osobním bankrotu?

dobrý den mám u vás v gemoney americkou hypoteku dostala jsem se do dluhu a vyhlasila osobní bankrot ale hypoteku jsem platila dal vzdy vcas a radne.Od února mi chodí splatka zpet jak je to mozné a nikdo mi na to nedokaze poradne odpovedet.Pry banka gemoney trva na prodeji baraku nechapu z jakeho důvodu kdyz hypoteku platím vporadku. A krom toho to ma tatínek v baraku na dozití můzete mi tedy prosím pomoct a nak mi poradit co mam delat dal dekuji za rychlou odpoved.

Dobrý den,

nejsme GE Money ani jiná banka, ale pouze bankovně poradenský portál.

Banka má možnost v případě neplnění smlouvy (řádné neplacení) kdykoliv smlouvu vypovědět a úvěr tzv. okamžitě zesplatnit - tedy požadovat vše zpět naráz.

Osobní bankrot znamená, že nestíháte platit své dluhy a nabízíte nezajištěným věřitelům, že jim buď okamžitým zpeněžením svého majetku či splácením během příštích 5 let zaplatíte aspoň část svých dluhů (min cca 30-35%). GE Money Bank se zástavním právem na nemovitost se zdá být zajištěným věřitelem, tedy nemá důvod preferovat pouze částečnou úhradu dluhů před okamžitým zpeněžením nemovitosti a pokrytí větší až celé části dluhu.

Chtělo by to znát více detailů, ale obecně doporučuji situaci řešit co nejrychleji, tedy navázat kontakt s GE Money a případně s právníky. Pokud Vás na pobočce odmítnout, řešte problém s centrálou na vyšší úrovni.