Banky.cz Bankovní poradna zdarma #902, Dotaz v bankovní poradně

Banka naúčtovala poplatek za směnu peněz, který je vyšší než v jiné bance, kde nemám účet

Dobrý den, nemám až tak dotaz jak jedno zděšení a poznatek z dnešní návštěvy v komernčí bance. Dneska jsem chtěla ve směnárně vyměnit CZK na HRK, banka mi naúčtovala poplatek 120 Kč za směnu, když jsem zděšením vykulila oči, tak mi paní řekla, že poplatek může snížit na 90 Kč, když udělám směnu přímo ze svého účtu. Trochu mě zarazilo, že v bance kde mám 4 účty platím ještě za směnu peněz více než v cizí bance!!!! V České Spořitelně, mě za stejnou transakci účtují 50 Kč, když u nich nemám účet, v případě, že u této banky účet mám je transakce zdarma!!!! Tomu říkám si vážit klientů. Po dnešním dni zvážím jestli jsem u dobrého penežního ústavu. R

Dobrý den,

poplatky doslova za všechno jsou bohužel nešvarem všech tradičních velkých bank. Doporučuji vyzkoušet bankovní služby moderních nízkonákladových bank, kde se s poplatky nepotkáte jak je rok dlouhý. Přístup k zákazníkovi je zde zcela jiný, neboť tyto banky musí o každého klienta tvrdě bojovat, zatímco velké banky spoléhají na lenost klientů něco se svou situací dělat.