Banky.cz Bankovní poradna zdarma #98, Dotaz v bankovní poradně

Mám nedostatek prostředků na účtu, musím je vložit ještě dnes nebo to můžu nechat na pondělí?

Dnes mají odejít prostředky z mého účtu 10.03.2012 a není tam dostatek. Musím jet dnes do Prahy a vložit na svůj účet, nebo to stačí v pondělí. Jde mi o to, jestli to dnes nebude zbytečné a prostředky by šly stejně až pondělí. Děkuji Vomáčková

Dobrý den,

pakliže je jako datum splatnosti nastaven víkend, banka Vaše peníze strhne z účtu přesně v den splatnosti, tedy dnes, ale odešle je až v pondělí. Je otázkou, o jaký typ odchozího příkazu se jedná, resp. o to, provede-li banka při dnešním nedostatku peněz příkaz automaticky v pondělí znovu. Pro příjemce v tom každopádně nebude rozdíl, složíte-li a pošlete peníze dnes nebo až v pondělí ráno.

Petr JermářBanky.cz