Co dělat s nalezenými akciemi z kuponové privatizace? Má smysl žádat o výpis z nezařazených účtů?

Investice se zhodnocením až 12%
24.7.2021 Akcie a investice

Dobrý den, otec našel staré akcie z kuponové privatizace. Nejsem si úplně jistý, co s nimi dělat. Má smysl požádat o výpis z nezařazených účtů? Úplně si nejsem jistý, jakou informaci tím otec dostane. On očekává, že jakmile má akcii na nějakou cenu, že se mu ta cena vrátí. Děkuji za jakoukoli odpověď.

Dobrý den,

výpisem z nezařazené evidence se dozvíte, jaké akcie vlastníte. Pokud toto otec ví, je zbytečné o výpis žádat. Hodnota akcií se v čase mění (určitě neodpovídá původnímu nominálu). Cenu veřejně obchodovatelných akcií si můžete ověřit na burze.