Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #12375, Akcie z kuponové privatizace a dědictví

Jak získat akcie z dědictví a převzít je od Equity Holding, a.s.?

Investice se zhodnocením až 12%
10.1.2021 Akcie a investice

Dobrý den, již jsem zde dotaz na výzvu firmy Equity Holding, a.s. na převzetí akcii zaznamenal. Jedná se o akcie získané v kuponové privatizaci. V mém případě jde o akcie, které vlastnila již zemřelá osoba a v dědictví nebyly řešeny. Má cenu, za účelem získání akcii, otevírat dědické řízení a následně je osobně přebírat? Děkuji

Dobrý den,

o kolik akcií se jedná? Akcie Equity Holding nejsou veřejně obchodovatelné, o činnosti firmy nelze nalézt žádné info, těžko se bude odhadovat hodnota (poslední známá cena z roku 2003 byla 85 Kč). Pokud byste nedědil min. stovky akcií, asi nemá cenu více řešit.