Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #23288, Banka chce doložit daňový domicil

Banka chce doložit daňový domicil, Banka

3.4.2024 Banka

Dobrý den, pracuji v zahraničí. Mám půjčku v ČR na rekonstrukci domu v ČR. Přišel mi email o doložení daňového domicilu. Založila jsem si datovou schránku, protože se nacházím v zahraničí a do dubna nemám možnost dojet fyzicky do ČR. Banka to požaduje fyzicky. Stále nechápu co se stane, když to nedoložím. Chápu, jedná se o nějaké úroky a vyšší daň, ale o co přesně,, z čeho přesně? Děkuji mnohokrát za reakci.

Dobrý den,

kde jste prosím daňovým rezidentem - v ČR nebo v zahraničí? Daňový domicil se bankám dokládá obvykle v případech, kdy chcete úroky z cizí země danit v rámci daňového přiznání v zemi, kde jste daňovým rezidentem. Daňový domicil může být bankou taktéž požadován v rámci KYC/AML. Prozatím bance doložte vše elektronicky, po návratu do ČR i fyzicky. Nedodání požadovaných dokumentů by mohlo v prvním případě (zdanění úroků) vést k jinému než žádanému zdanění, ve druhém případě (KYC/AML) k ukončení poskytování bankovních služeb.