Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #9314, Banka mi zablokovala platbu ze zahraničí

Banka mi zablokovala platbu ze zahraničí, Banka

20.3.2020 Banka

Dobrý den, na účet od Expobank mi přišla platba ze zahraničního účtu. Banka to prý vyhodnotila jako podezřelé a začal kolotoč výslechu. Napsal jsem jim, že se jedná o prostředky, které jsem si tam zaslal z jiné české banky. To jsem doložil výpisem. Peníze mi drží už přes týden a nekomunikují. Dostal jsem se díky tomu do platební tísně. Vůbec nevím co budu dělat. Nemám pomalu ani na jídlo. Banku to vůbec nezajímá. Zlatá hotovost. Poraďte mi prosím jak na ně mohu zatlačit. Volám tam a píšu několikrát za den. Je to k ničemu. Účet jsem už vypověděl. Zároveň všechny varuji před touto pofidérní bankou. Jak dlouho mi mohou blokovat mé peníze? Děkuji

Dobrý den,

všechny banky musí na základě AML legislativy (proti praní špinavých peněz a financování terorismu) vyhodnocovat podezřelé transakce a hlásit je Finančně analytickému útvaru Ministerstva financí. Peníze Vám neblokuje banka, ale MF. Posílat všechny své úspory do zahraničí a nenechat si v ČR ani na chleba je velmi nerozumné. Pravidla finanční gramotnosti doporučují mít na běžném účtu rezervu v podobě 3-6 násobku pravidelných měsíčních výdajů.