Bazoš DPD podvod, Podvod

6.8.2023 Podvod

Dobrý den, přes Bazoš syn bohužel zadal platební údaje banky. Doména se tvářila jako DPD. Šlo samozřejmě o podvod. Banka pak upozornila na divné transakce, které naštěstí neproběhly. Šlo o divné částky v euro. Účet syn pak zablokoval. Je ale možné, že už stihlo něco odejít, že by banka neposlala hned zprávu o odchozí platbě? Je neděle a pravdu se dozvíme až v pondělí, takže nervozita stoupá. Děkuji

Dobrý den,

zkontrolujte si prosím stav účtu přes internetbanking (realizované platby, plánované budoucí platby, blokace, platby kartou). Jde o známý trik podvodníků, kdy se falešný zájemce o koupi snaží z obětí vylákat citlivé údaje pro realizaci platby prostřednictvím falešných stránek přepravních společností. Pamatujte si, že přepravním společnostem se nikdy takto online nic neplatí (nikdy nezadáváte číslo karty).