Bez běžného účtu?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
24.7.2017 Půjčka

Dobrý den, chci se zeptat, jsem v Anglii a chci si vzít úvěr v Česku, ale nemám bankovní účet. Mužů žádat v práci o trvalý příkaz?

Dobrý den,

se mzdovou účtárnou zaměstnavatele lze domluvit, aby by Vám část výplaty zasílali na splátkový účet úvěru. Nicméně váš zaměstnavatel nemusí souhlasit se zasíláním peněz na zahraniční účet, neboť tato operace je zatížena nemalým poplatkem. Mnohem lepší je mít svůj vlastní běžný účet, nechat si výplatu zasílat na něj a z něho platit splátky úvěru.

Česká banka Vám úvěr nemusí schválit z důvodu Vašeho příjmu ze zaměstnání v GBP a splátkách úvěru v korunách. S tím jak koruna posiluje a libra spíše oslabuje byste se vystavil kurzovému riziku, že by se Vám plat zmenšoval a splátky zvyšovaly. U malé půjčky v řádu desítek tisíc korun to samozřejmě nebude hrát zásadní roli, jenže zákon o spotřebitelském úvěru velí tuzemským bankám být spoluzodpovědnými za tato rizika (v rámci ochrany spotřebitele). Proto banky raději tyto úvěry moc neposkytují.