Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #3898, Běžný účet, který banka nezablokuje?

Běžný účet, který banka nezablokuje?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám zablokovaný účet exekutorem. Exekuci splácím poštou. Nyní chci zaměstnavateli umožnit poslat mi výplatu na účet, nemůže se se mnou sejít. Je možné založit pro takový jednorázový příjem účet, aniž by mi ho hned banka zablokovala? Peníze bych hned vybrala a poslala poštou exekutorovi a tím bych dluh měla splacený. Bylo by to rychlé a pro mě přijatelnější řešení než stále sledovat, kdy mi účet odblokuje a zda tam vůbec podal informaci, že peníze platím poštou. Děkuji.

Dobrý den,

ač by Vaše řešení všem zúčastněným velmi pomohlo (a tisíce dalších lidí v exekucích by ho taktéž uvítali), současná legislativa to bohužel neumožňuje. Jakmile byste si otevřela nový účet, mohl by ho exekutor kdykoliv zablokovat. V Parlamentu se již přes rok diskutuje institut chráněného účtu, který by lidem v exekucích dál umožňoval používat bezhotovostní platební styk (příjem výplaty, platba složenek).