Jak se bránit proti blokaci účtu po uhrazení exekuce?

Dobry den, byla na me uvalena exekuce, kterou jsem zaplatila hned ten den kdy jsem obdrzela dopis. Slo o davny zapomenuty dluh. Nyni je situace takova, ze kdyz jsem si volala o overeni zda penize v poradku dorazily a je vse uhrazeno, coz bylo vse v poradku. Jsem pozadala aby mi odblokovali ucet. Coz odmitli s tim, ze to nejde, ze si budu muset mesic pockat nez to nabude pravni moci. Trochu jsem se ptala a zjistila jsem, ze pokud dostali vsechny penize ktere po me chteli a vse je uhrazeno, neni duvod mi dal blokovat ucet. Navic jsem uhradila celou castku ve lhute 30 dnů, ktera mela byt snizena o naklady exekuce. Coz se ta pani v tel. ani nezminila rict. Mohu se nejak branit? O preplatek mi ani tak nejde jako o uvolneni uctu, dekuji za odpoved

Dobrý den,

jestliže pozbyl důvod pro blokaci účtu (dluh byl uhrazen), máte nárok na jeho odblokování. Hned druhý den to nejspíše nebude (administrativa chvíli zabere), ale měsíc byste čekat určitě neměla.