Po ukončení insolvenčního řízení a oddlužení mi byl zablokován bankovní účet. Jak je to možné a co s tím mohu dělat?

Dobrý den, mám ukončeno insolvenční řízení a oddlužení, právní moc tohoto rozhodnutí nabylo 27. 8. 2019 a včera jsem zjistila, že mám v bance zablokovaný účet. Jak je možné, aby někomu po osvobození placení dalších dluhů zablokovali účet? Ani nevím od koho a proč, v datové schránce nic nemám. Co s tím mohu dělat? S takovou nebudu schopna zaplatit nájem a elektřinu.

Dobrý den,

může se jednat o blokace za nové dluhy vzniklé v průběhu insolvence či po zdárném ukončení insolvence (prominuty jsou pouze dluhy vzniklé před zahájením insolvence). Doporučuji se informovat, kdo a proč Vám účet zablokoval.