Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #12331, Blokace účtu a výplata životního minima

Co dělat, když je účet v mínusu kvůli exekuci a přichází nemocenská?

Dobrý den, byla mi udělena exekuce na účet. Účet šel do mínusu i když kontokorent nemám povolen. Na účet mi chodí momentálně nemocenská. Žádost o zasílání složenkou trvá až 30 dní takže do té doby jsem bez koruny. Jak mám toto řešit? Když zajdu do banky po tom co mi přijde nemocenská, vyplatí mi aspoň dvojnásobek živ. minima nebo to nepůjde jelikož je účet v mínusu? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

při blokaci účtu z důvodu exekuce lze požádat o výplatu dvojnásobku životního minima (máte-li na účtu dostatečný zůstatek). Se záporným zůstatkem Vám banka peníze vyplatit nemůže (není z čeho).