Jak dlouho mohou exekutoři držet blokovaný účet po odeslání peněz?

27.8.2021 Běžný účet

Dobrý den, ve čtvrtek mi byla doručena obsílka od exekutora a zablokována částka na úctě. V pondělí jsem peníze odeslala, ve středu mi bylo potvrzeno, že peníze jim došly. Ptala jsem se, zda mi tedy odblokuji účet a prý na to mají lhůty. To samozřejmě chápu, ale již jednu exekuci jsem měla a tam mi byl účet odblokován po třech dnech od odeslání peněz. Jak mi tedy dlouho mohou držet blokovaný účet? Děkuji

Dobrý den,

odblokování účtu by mělo být bezodkladné a obvykle se tak děje v řádu dnů-týdnů. S ohledem na vytížení kanceláře exekutora a banky se lhůty liší (než exekutor zaeviduje připsané peníze a dá pokyn bance k odblokování účtu A než banka běžný účet odblokuje).