Bratr prošustroval dům rodičů, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, dozvěděla jsem se, že před deseti lety můj bratr při žádosti o hypotéku (sepisoval to se svým poradcem od banky narychlo) udělal fiktivní nájemní smlouvy. Navíc dělal psychický nátlak na rodiče, aby mu ručili svou nemovitostí. Nakonec mu ručili protože vyhrožoval, že si ublíží. Samozřejmě mu byla hypotéka schválena i s fiktivními smlouvami. Hypotéku nesplácel, tudíž jsme s rodiči přišli o střechu nad hlavou. Je možné se s tím někam obrátit jako anonym?

Dobrý den,

pokud rodiče podlehnou nátlaku či citovému vydírání ze strany svých dětí, mnoho s tím bohužel nezmůžete. Rodiče pravděpodobně nebyli zbaveni svéprávnosti a ze své jednání tedy plně odpovídali. Bratrovi můžete vynadat, ale střechu nad hlavou Vám toto nevrátí.

Falšování příjmů (fiktivní smlouvy) by šlo klasifikovat jako úvěrový podvod. Nicméně přezkoumávat 10 let starou událost může být poměrně komplikované. Jestliže banka nemovitost v zástavě prodala a z výtěžku umořila celý dluh, je pro ni tento případ uzavřen.

Dovolím si závěrem radu do života - nepište nikam anonymní udání, to je velmi nehezké/neupřímné (zhruba na úrovni jednání vašeho bratra). Buďte lepší než on, určitě máte na víc! Chcete-li někomu něco napsat, podepište se pod to.