Chci investovat do akcií, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
13.7.2022 Akcie a investice

Dobrý den, uvažuji, že bych začal investovat tak na 17-20 let do akcií cca 1-2 tis. měsíčně, ale pouze do těch, které vyplácejí dividendu. Nebral bych v potaz aktuální cenu akcií a prostě měsíčně nakoupil akcie ať budou cenově nahoře nebo dole. Případné dividendy bych reinvestoval opět do těchto akcií. V případě výrazného poklesu cen akcií by alespoň zůstaly ty dividendy. Navíc některé akcie by byly koupeny levně a některé draze. Je to dobrá strategie v takovém časovém horizontu? A jaké dividendové akcie doporučujete?

Dobrý den,

jaká je vaše finanční a rodinná situace? Jaké máte majetky a závazky? Preferujete nižší riziko na úkor nižšího potenciálního výnosu nebo vyšší riziko s potenciálním vyšším výnosem? Bez komplexního posouzení vaší situace Vám nemohu odborně poradit, zdali je Vámi navržená investiční strategie vhodná právě pro Vás. Z českých dividendových titulů lze obecně doporučit banky (Erste, Moneta, KB), ČEZ a Philip Morris.