Chráněný účet pro výplatu, Exekuce a insolvence

Mám ještě po bývalém manželovi několik exekucí, které splácím srážkou ze mzdy, která mi chodí složenkou. Jenže zaměstnavatel po mně chce, abych si zřídila bankovní účet, což jsem udělala, a exekutor mi takřka okamžitě účet zablokoval, což způsobilo, že mi nezbyla ani nezabavitelná částka a příští měsíc bych neměla ani na nájem a živobytí, navíc mi chodí i příspěvek na péči pro dceru, který mi protiprávně exekuovali také. Existuje nějaký bankovní účet, který je chráněný? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel žádný chráněný účet dnes neexistuje, mzdu si musíte nechat vyplácet hotově stejně jako platit své účty (nájem, energie, mobil) složenkou. Je to velmi smutné, ale stát tímto přístupem lidem v exekuci velmi komplikuje život a nutí je do hotovostního platebního styku, který je dražší a rizikovější. V Poslanecké sněmovně se již přes rok projednává novela zákona, která by zřídila institut chráněného účtu. Zatím bez výsledku.