Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #10069, Chtěl po mně poplatek za sjednání půjčky předem

Chtěl po mně poplatek za sjednání půjčky předem, Podvod

14.5.2020 Podvod

Dobrý den, chtěl jsem si vzít půjčku ve výši 200 000 Kč. Ten člověk požadoval poplatek 5% předem, tedy 10 000 Kč převodem ihned na účet, poté slíbil vyhotovení smlouvy, které sliboval do večera, avšak neposlal nic. Smlouva vůbec nepřišla, nic jsem nepodepsal, pravděpodobně zneužil mé doklady, protože chtěl OP a rodný list. Poté jsem požádal o vrácení částky, a řekl, že to není možné, že těch 5% stojí z celkové půjčky stojí poplatek i za zrušení smlouvy. Smlouvu jsem neviděl, ani jsem nebyl obeznámen s podmínkami. Jak mám postupovat dále? Odůvodňuje to, že mi nemusí vracet vůbec nic. A jelikož jsem smlouvu neobdržel ani nepodepsal, pak nevím proč mi účtuje za zrušení. Ihned mi došlo, že je to podvod. Rád bych věděl, jak se mám v tomhle případě zachovat, abych z něj peníze nazpět ihned vymohl. Tvrdil, že má licenci ČNB a že podniká a že peníze musím poslat předem před smlouvou, že je musí mít na účtě minimálně 24 hodin, aby mohl částku 200 000 vyplatit, nedošlo však k ničemu. Tvrdil, že je zcela normální zaplatit 10 000 Kč předem, aby si pojistil, že budu splácet včas, navíc účet nebyl ani jeho, byl konkrétně vedený na jeho přítelkyní, proto si myslím, že je to opravdu podvod a nyní vyhrožuje, že pokud jí někde zmíním jenom, že uvidím.

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod ve stylu "napřed mi pošlete nějaké peníze, já Vám pak zpět pošlu více". Podejte na pachatele trestní oznámení a peníze vymáhejte soudní cestou. Navíc Vám hrozí zneužití kopie OP a rodného listu (s těmito dokumenty si na Vás podvodník může sjednat další úvěry). Pro příště si pamatujte:

1) na půjčování peněz máme na trhu přes 30 bank

2) nikdy neplaťte peníze za sjednání půjčky předem (solidní banky žádný takový poplatek neúčtují)

3) nikdy si nepůjčujte u takto podezřelých nebankovních poskytovatelů půjček