Chyba ve výpočtu srážek, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám insolvenci od ledna 2016, v srpnu 2018 jsem nastoupila do nového zaměstnání a začali mi strhávat na insolvenci více než z bývalého zaměstnání. Zjistila jsem z kalkulačky insolvence, že moje bývalá účetní to počítala špatně. Počítala mi 2 vyživovací povinnosti, přitom mám jen jednu. Volala jsem to své správkyni ona si ode mě vyžádala dopis s tím ať napíšu, že jsem na to přišla a od mé bývalé účetní proč se tak stalo. Dnes mi přišel na insolvenční rejstřík přípis, že to tak opravdu bylo, že posílala mně více a na insolvenci méně, ale já to musím v mimořádných splátkách zaplatit. A já se chci zeptat - můžu se odvolat ať to zaplatí ten kdo pochybil? Vždyť kdybych já je neupozornil, tak na to ani insolvenční správkyně nepřišla, vždyť ona tam je od toho, aby to kontrolovala každý půl rok. Posílala jsem výdělky a nepřišla na to a paní účetní přece taky musela vědět, jak se ty splátky počítají. Insolvenční správkyni platím na co. Já nepochyboval a musím za to platit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pochybení určitě není na Vaší straně, neb za toto jsou skutečně zodpovědní mzdový účetní a insolvenční správce. Podobné omyly jsou nepříjemné, ale stát se mohou (např. když Úřad práce špatně spočte dávky, ČSSZ důchod, atd.). Platí zde všeobecná promlčecí lhůta 3 roky - tedy opravují se jen chybné částky za poslední 3 roky (starší chybné platby jsou promlčeny). Ve Vašem případě tak budete muset doplatit rozdíl za ono nešťastné období 2016-2018.