Nevyžádaná platba a návrat peněz: Co dělat, když se na účtu objeví neznámá platba?

15.12.2022 Platba

Dobrý den, v sobotu 10.12. mi z účtu odešla platba 518 korun. Zjistil jsem to po dvou dnech ve výpisu plateb v aplikaci banky. Celé dopoledne jsem rekapituloval co to mohlo být, ale o ničem nevím. Prošel jsem i všechny mailové schránky ale nikde nebylo žádné potvrzení platby z internetové transakce. Dnes jsem volal do banky a pozastavil internetové transakce. Nicméně v mezičase jsem zjistil, že mi ze stejného účtu přišla zpět částka 499 korun. Při komunikaci s bankou mi bylo řečeno, že mi odešla a přišla zpět částka 20 dolarů. Momentálně jsem trochu nervózní co s tím. Existuje možnost, že by mě někdo mohl postihnout za nevrácení nevyžádané platby nebo něco podobného? Děkuji

Dobrý den,

pokud byla platba omylem odeslána z vašeho účtu a navrácena zpět příjemcem, zdá se být vše v pořádku. Kdyby by Vám někdo omylem poslal platbu, musel by Vás nejprve požádat o její vrácení (teprve pokud byste peníze na výzvu nevrátil, bylo by možné podniknout další kroky).