Důchodkyně omylem poslala peníze na špatný účet - Jak získat své peníze zpět?

11.12.2018 Platba

Dobrý den, prosím Vás o radu, omylem jsem posílala na účet do vaší banky od května 2018 částku za mob. ve výši 650 Kč. Zaměnila jsem banku 0600 za vaší 6000. Celou dobu jsem žila v domnění, že peníze zasílám správnému adresátovi. Teprve dnes se mi ozval člověk, kterému měly být peníze zasílány, že od 13.4.2018 mu nebyly na jeho účet platby zaslány. Ihned jsem začala pátrat, kde nastala chyba a z hrůzou jsem zjistila můj omyl. Chtěla jsem se zeptat, zda mohu od vašeho klienta, který má výše uvedený účet dostat peníze zpět. Je to dohromady celkem velké částka a vzhledem k tomu, že jsem důchodkyně mě to celkem zasáhlo dost do rozpočtu, protože jsem musela neodeslané peníze zaplatit správnému příjemci a člověk, kterému peníze nepatří si je sprostě nechal. Děkuji za odpověď, jak mám postupovat, abych své peníze dostala zpět. Přeji krásný den

Dobrý den,

je třeba kontaktovat svou banku, která následně vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se. Banky Vám v tomto bohužel nemohou více pomoci, neboť nemají jak posoudit, jestli se jednalo o chybu či nikoliv (to je třeba prokázat u soudu).