Můj nadpis pro tento dotaz by mohl znít: Jak zjistit, zda existuje účet, na který jsem omylem poslal platbu?

9.10.2019 Platba

Dobrý den, omylem jsem ze svého účtu vedeného u Moneta Money Bank zaslala platbu na účet vedený u jiné banky. V mé bance mi poradili, že Vás mám kontaktovat, abych zjistila, zda účet vůbec existuje, před tím, než vznesu oficiální žádost u své banky v souvislosti s vrácením financí. Můžete mi, prosím, napsat, zda níže uvedený účet existuje? V případě, že neexistuje, měla by se mi platba sama vrátit zpět? Číslo účtu, kam odešla mylná platba: 2011000005/2010 Děkuji!

Dobrý den,

pokud se Vám peníze nevrátí zpět na Váš účet do 3 pracovních dnů, měla jste bohužel smůlu a cílový chybně zadaný účet existoval. Je třeba kontaktovat svou banku, která následně vyzve majitele účtu k navrácení peněz. Pokud dotyčný peníze nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se. Banky samy od sebe platby stornovat nemohou.