Jak zařídit převod dlužné částky na správný bankovní účet?

10.8.2020 Platba

Dobrý den, poslal jsem dlužnou částku cca 28 000 Kč na účet se správným VS tak, jak mi bylo předepsáno (teď není podstatné kým). Jak jsem se teď od téže osoby, která mi ta čísla sdělila, dověděl, tak je správně VS, správné číslo účtu, ale chybný kód banky - bylo mi předepsáno číslo banky 2020 místo správného čísla 2010. Lze nějak zařídit, aby předmětná částka byla (nevím jak) převedena do správné banky? Děkuji.

Dobrý den,

toto bohužel možné není, banky nemohou platby stornovat ani nikomu brát peníze z jeho účtu (nemají jak ověřit oprávněnost Vašeho požadavku). Doporučuji vyčkat 4 pracovní dny, zdali se Vám platba sama nevrátí (to se stává při chybně zadaném neexistujícím účtu). Pokud se Vám platba nevrátí, bude třeba kontaktovat vaši banku, která následně vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se.