Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #16151, Čí jsou peníze na vkladní knížce?

Čí jsou peníze na vkladní knížce?, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
20.12.2021 Spoření

Pokračování dotazu č. 16148:  Dobrý den, ale dětská vkladní knížka je to samé. Rodiče vkládají dětem peníze a oni je v dosažení plnoletosti dostanou, taky nejsou už od doby vkladu peněz rodičů ale dětí nebo dítěte který má na sebe tuto knížku založenou. Ano do jejich 15 let věku může zákonný zástupce s penězi nakládat ale vždy v prospěch majitele Dětské vkladní knížky. Ale od 15. roku věku dítěte si s penězi může už podle podmínek ČS hospodařit samo.

Dobrý den,

s tím co jste napsal souhlasím, ale vklady rodičů jsou myšleny tak, že rodiče vkládají dětem na jejich vkladní knížky své peníze. Pokud by rodič např. peníze ukradl a vložil je na dětskou vkladní knížku, neobstál by argument "peníze jsou datem vložení na knížku považovány za dar dětem, odmítám je vrátit oběti trestného činu". A proto si myslím, že si rodič nemohl přisvojit cizí peníze (druhého dítěte) a vložením těchto peněz druhého dítěte na knížku prvního dítěte je prohlásit za majetek prvního dítěte.