Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #11734, Cizí peníze na mém účtu a dědictví

Cizí peníze na mém účtu a dědictví, Běžný účet

10.11.2020 Běžný účet

Dobrý den, mám na své jméno v bance zřízený běžný účet. Ani jedna koruna na něm není moje. Peníze na něm uložené jsou peníze čtyřech spoluvlastníků bytového domu, ve kterém bydlím. Protože nemáme SVJ a ani ho nemusíme mít, nelze u žádné banky uzavřít společný účet. Účet v této situaci je proto uzavřen na mé jméno. Protože jsem už starší, mám strach, aby notář nezahrnul peníze do dědictví. Dědicové by museli zřejmě dokázat, že peníze na účtu nejdou moje, ale spolumajitelů bytového domu a jsou na nutnou údržbu domu. Díky za odpověď

Dobrý den,

je to přesně tak jak píšete. V případě Vašeho úmrtí by se běžný účet vedený na Vaše jméno stal předmětem dědického řízení. Majitelé peněz by museli prokázat, že peníze na účtu nebyly Vaše ale jejich. Zvažte přesun peněz na účet mladšího spoluvlastníka bytového domu.