Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #9869, Crowdfunding a daň z příjmu

Jak správně zdanit finanční částku z crowdfundingového projektu, kterou jsem utratila až v následujícím roce?

25.4.2020 Daně

Dobrý den, v roce 2019 jsem ziskala finanční částku v crowdfundingovém projektu. Její větší část jsem ale (utratila) zaplatila za výdaje s projektem (na vše mam faktury) až v únoru a březnu 2020. Musím celou částku danit tedy už za minulý rok? Není možné do ni zahrnout ty odečty, když se tento obnos týká jen toho projektu? Jsem OSVČ a v nastálé situaci je to pro mě veliká komplikace.

Dobrý den,

v tomto případě bych příjem z crowdfundingu v roce 2019 bral jako zálohu na výdaje v roce 2020 a vše řešil až v rámci daní za rok 2020.