Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #8974, Daň z příjmu a sleva na děti

Jak si uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované dítě při příjmu 5 000 Kč za rok?

17.2.2020 Daně

Můžu si jako rodič i nadále nárokovat daňové zvýhodnění na vyživované dítě , když dotyčné vydělalo asi 5 000 Kč za rok a samo si podalo daňové přiznání, aby mu stát vrátil 15% odvedených na daních a v tom přiznání si samo nárokovalo základní slevu na poplatníka 24 840 Kč (a i slevu na studenta 4 020 Kč)? Děkuji

Dobrý den,

ano, na slevu na vyživované dítě máte nárok až do momentu, kdy dítě dostuduje a bude schopné se samo živit (nejdéle však do 26 let). Přivýdělky v průběhu studia (včetně uplatňovaní daňových slev) nejsou překážkou pro čerpání vaší daňové slevy.