Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #11342, Daň z příjmu, nemocenská a Úřad práce

Daň z příjmu, nemocenská a Úřad práce, Daně

27.9.2020 Daně

Dobrý den, od listopadu 2019 do 8/2020 jsem byla na nemocenské. Mám jedno dítě 13 let. Teď jsem na ÚP. Jak se budou počítat daně? Budu mít nárok i za nemocenskou? Musí být i potvrzení od ÚP na daně?

Dobrý den,

předmětem daně z příjmu jsou pouze zdanitelné příjmy (nikoliv sociální dávky, nemocenská, podpora v nezaměstnanosti, atd.). Strávíte-li zbytek roku 2020 na Úřadu práce, nebudete mít žádné zdanitelné příjmy a nebude třeba podávat daňové přiznání za rok 2020 (nebudete mít tedy ani jak uplatnit např. slevu na dítě resp. daňový bonus).