Daňové slevy, Daně

3.1.2022 Daně

Dobrý den, manžel je OSVČ, paušál 80%. Chci se zeptat, zda se dá u něj nějakým způsobem uplatnit sleva na dítě, manželku, úroky z hypotéky (2 děti plus já jako manželka na rodičovské dovolené). A až budu chodit do práce, bude výhodnější, když si slevu na děti, hypotéku a toto všechno uplatním já, pokud budu normálně zaměstnaná a budu vydělávat zhruba 26 tisíc čistého měsíčně?

Dobrý den,

všechny Vámi uváděné slevy uplatňovat můžete (nyní manžel i Vy později po rodičovské). Jde jen o to, kolik z těchto slev dokážete vyčerpat.

Příklad: Manžel má příjmy 600 000 Kč, s paušálem 80% zdanitelný zisk 120 000 Kč, daň 18 000 Kč. S takto nízkým příjmem nevyčerpá ani svou slevu na poplatníka (30 840 Kč) a těsně dosáhne na daňový bonus za děti (zdanitelný příjem nad 97 200 Kč).